Najnowsze informacje

2017-07-06  |  

Właśnie otrzymaliśmy nową opinię o naszej pracy:) Dziękujemy za docenienie wysiłku wkładanego w budowanie Waszych domów!!!

2017-06-27  |  

Zamieszkaj w STODOLE! Chcesz dowiedzieć się wiecej, wejdź na: 

EnergooszczedneStodoly.pl 

Rzetelna firma sprawdź

Technologia energooszczędnych domów Dor-Tex

Naszą technologię tworzyła grupa inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie technologii drewna. Pomagali im architekci, którzy potrafili zastosować ekonomiczne rozwiązania w indywidualnej formie architektury.

Budując nasze drewniane domy szkieletowe, wszystkie detale wykonujemy zgodnie z europejską jakością. Aby osiągnąć ten cel, używamy w naszej pracy naturalnych materiałów izolacyjnych, np. wełny mineralnej, płyt gipsowo-kartonowych, a także zdrowego, wieloletniego i wysuszonego do najkorzystniejszej wilgotności drewna.

Konstrukcje proponowane przez DOR–TEX są nie tylko tanie, ale również zdrowe. Zastosowanie odpowiednich systemów izolacyjnych pozwala na stworzenie korzystnych warunków cieplnych. Zewnętrzne ściany naszych budynków oddychają w taki sposób, że klimat wewnątrz budynku pozostaje świeży. Alergicy i astmatycy mogą spać spokojnie.

Ściana zewnętrzna

Konstrukcję nośną ściany zewnętrznej stanowią drewniane słupy o przekroju 50x140 [mm]. Są to słupy strugane z czterech stron za pomocą frezarki. Pomiędzy słupami znajduje się miejsce, które zajmuje wełna mineralna grubości 140 mm. Od środka, ściany naszych energooszczędnych domów, pokryte są gipsowo-kartonową płytą (w pomieszczeniach takich jak kuchnia, czy łazienka stosujemy płytę wodoodporną). Do elewacji zewnętrznych stosuje się tynk mineralny, lub (według życzenia zleceniodawcy) akrylowy, istnieje również możliwość zastosowania sidingu, lub deski szalunkowej dowolnego koloru.

Przekrój ściany zewnętrznej:

Ściana wewnętrzna

Wewnętrzne ściany budujemy z elementów drewnianych (50x100[mm]), które pokryte są z dwóch stron płytą OSB3 oraz gipsowo-kartonową płytą. Pomiędzy nimi znajduje się przestrzeń, którą wypełniamy wełną mineralną.

Przekrój ściany wewnętrznej:

Dach

W przypadku domów z piętrem stosujemy konstrukcje dachowe krokwiowo-jętkowe, krokwiowe, lub inne – w zależności od woli inwestora. Gdy chodzi o konstrukcję dachu bez piętra, używamy wiązarów dachowych, pokrytych odpowiednim impregnatem, a także zabezpieczonych folią dachową. Preferowanym przez nas pokryciem dachu jest dachówko-podobna blacha falista. Oczywiście, w zależności od woli zleceniodawcy, jesteśmy w stanie zastosować dowolny rodzaj pokrycia dachu.

Okna i drzwi

Stosujemy drzwi zewnętrzne i okna z drewna, bądź z PCV. Szyby w oknach – w zależności od życzenia zleceniodawcy.

Wentylacja

We wznoszonych przez nas drewnianych domach mieszkalnych ściany zewnętrzne wykonane zostały tak, by oddychały. Jest to jednak proces na tyle powolny, iż niezbędne jest zastosowanie dodatkowo otworów wentylacyjnych w łazience i kuchni. Także okna zainstalowane w naszych energooszczędnych domach, posiadają mikro-wentylację.

Podłoga

Na wylewce, którą wykonuje inwestor, ułożona zostaje izolacja przeciwwilgociowa. Następną warstwą są legary, pomiędzy którymi stosuje się wełnę mineralną. Wierzch przykrywamy płytą OSB3 22 mm. Istnieje możliwość alternatywna, tj. wykonanie betonowej wylewki na warstwie izolacji przeciwwilgotnościowej, i styropianie.

Przekrój stropu w domu z poddaszem użytkowym:


Ogrzewanie


Szkieletowe, drewniane domy nadają się do ogrzewania każdą metodą. Ponieważ jednak nasze konstrukcje są niezwykle energooszczędne, godne polecenia jest zastosowanie ogrzewania elektrycznego, opartego na konwektorowych grzejnikach. Rozwiązanie takie wspomagać można ogrzewaniem kominkowym. Na życzenie inwestora, możemy jednakże zastosować każdy istniejący na rynku system grzewczy.

 

Wykończenie

Elementy drewniane użyte w naszych konstrukcjach, jeśli zażyczy sobie tego inwestor, nie tylko suszymy, sezonujemy i strugamy, ale także zabezpieczamy za pomocą najwyższej jakości środków służących do ochrony drewna. Ściany można od wewnątrz malować, wykładać kafelkami, lub tapetować. Na podłogi można stosować deski, parkiet, terakotę, lub wykładzinę podłogową.

Przekrój ogólny domu:

Przekrój budynku

Uwagi końcowe

W większości wykonywane przez nas energooszczędne, szkieletowe domy mieszkalne, montowane są na produkcyjnej hali. Zamontowanie konstrukcji na wylanym przez inwestora fundamencie, zajmuje nam zazwyczaj około 2-3 dni. Następnym krokiem jest przystąpienie do prac wykończeniowych.

3-4 tygodnie później nasz zleceniodawca może już zamieszkać w gotowym, drewnianym domu. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące technologii. Aby skontaktować się z naszymi specjalistami, wystarczy kliknąć: KONTAKT >>